05397644488
  • Taş%20Baskı%20Natürel%20Sızma%20Zeytinyağı%201%20L
  • Taş%20Baskı%20Natürel%20Sızma%20Zeytinyağı%201%20L
  • Taş%20Baskı%20Natürel%20Sızma%20Zeytinyağı%201%20L
  • Taş%20Baskı%20Natürel%20Sızma%20Zeytinyağı%201%20L
Taş Baskı Natürel Sızma Zeytinyağı 1 L
Ürün Kodu : 13         Yorumlar (0)        Yorum Ekle
Marka :  Fehmibey
475.00 TL   460.00 TL   Kdv Dahil

Ayvalık Naturel Sızma Zeytinyağı 2023/2024 Mahsulüdür.

Taş Baskı Zeytinyağı: Geleneksel yöntemlerle elde edilmiş gıdaları tüketmeyi tercih ediyorsanız taş baskı zeytinyağı sizin seçiminiz olabilir. Modern zeytinyağı üretim tesislerinde zeytinler, kapalı sistem makineler içerisinde ezilir, yoğrulur ve yağı ayrıştırılır. Geleneksel yöntem taş baskı zeytinyağı üretiminde ise zeytinler granit bir değirmen taşı tarafından ezilir. Hamur haline gelen zeytin ve çekirdeği hidrolik presler aracılığı ile ezilir ve son aşamada ise yağı süzülür. Fehmi Bey Zeytincilik  zeytinyağında Ayvalık yöresinin yumuşak ve buruk zeytin lezzetini hissedebilirsiniz. Taş baskı zeytinyağını diğer natürel sızma yağlarda gibi soğuk lezzetlerle tüketebileceğiniz gibi ızgara balığı marine etmek için de keyifle kullanabilirsiniz.

Taş baskı Sızma zeytinyağı nedir?

Taş Baskı zeytinyağı eski usul doğal yöntemlerle değirmenlerde ezilerek saf haliyle sofralarınıza gelir. Taş Baskı Zeytinyağı zeytinin, taş değirmenlerde ezilerek çıkartılan saf zeytinyağıdır. Taş baskı zeytinyağı, uzun ve zahmetli bir süreç sonrasında üretilir. Taş baskı geleneksel yöntemdir.Taş baskı zeytinyağları, eski üretim teknikleri kullanılarak, uzun ve zahmetli bir süreç sonrasında üretilir. Kendi ekseni etrafında dönen taşlar haznedeki zeytinleri ezerek hamurlaştırır.  Hamur haline gelen zeytin daha sonra özel torbaların içerisine doldurulduktan sonra bu torbalar baskı ustası tarafından elle düzeltilip hidrolik preslere düzgünce yerleştirilir.  Presler yavaş, yavaş kapanarak torbalardaki hamurları sıkar.  Bu sıkıştırma esnasında torbaların kenarından sızarak akan yağ alttaki haznede biriktirildikten sonra buradan alınarak başka bir kaba aktarılır.  Daha sonra Presler gevşetilerek torbaların ağzı açılır ve hortumla torbaların içerisine sıcak su tutulur ve tekrar baskı makinesine yerleştirilerek yeniden presle sıkıştırılır. Böylelikle hamurun içerisindeki yağın çok büyük bir bölümü alınmış olur.  Zeytin özsuyu ve posası ile elde edilen bu yağ daha sonra damıtılarak, posasından ve öz suyundan  ayrılır ve bu yağa da TAŞ BASKI zeytinyağı denir. 

Taş baskı ürününü diğer zeytinyağları ile karşılaştırdığımızda, kullanılan üretim yöntemi sebebiyle, içerisindeki değerler bakımından daha zengin olduğunu söyleyebiliriz.

Taş Baskı Zeytinyağı hiçbir katkı ve koruyucu madde içermez.

Taş Baskı Zeytinyağında Serbest yağ asidi en çok %0.8 (Oleik asit cinsinden).

Taş Baskı Zeytinyağı 5 °C altında donabilir.

Soğuk Sıkım Taş Baskı Zeytinyağının tekrar çözülmesi kalitesini etkilemez.Taş Baskı Zeytinyağını güneş ışığı ve ısıdan uzak, serin ortamda ağzı sıkıca kapalı şekilde saklayınız.
Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
BENZER ÜRÜNLER
%3
  
  
1
%5
  
  
1
%5
  
  
1
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.